Jak se poprat s nevyžádanou poštou?

Schránka se vám letáky nenápadně plní každý týden co týden. Vy si tyto letáky přinesete domů a zaplňují váš drahocený prostor. Někdy do nich ani nenakouknete a jen se tak u vás povalují. Jindy je prolistujete od první do poslední stránky a ještě si zvládnete vypsat, co všechno a v kterých obchodech mají zrovna v akci, a kam rozhodně musíte zajet. Je vám nějaká situace povědomá, poznáváte se?

nevyžádaná pošta

Jediným řešením, jak se této nevyžádané pošty zbavit, je přestat si ji nosit domů.

Vím, že to může být pro někoho nepředstavitelné, nevědět, co je v kterém obchodu za super akci a kde můžete nakoupit 2+1 zdarma. Pokud se ale chcete vydat na Zero Waste cestu, věřte mi, že vám k životu nebudou vůbec chybět.

3 důvody, proč si s klidným srdcem můžete na schránku nalepit “STOP reklamě”

  • Většina věcí z letáků je zabalená v nějakém obalu – my se budeme učit nakupovat věci bez obalů, takže je nebudete potřebovat
  • Většina zabalených věcí není nejdravějších (cukrovinky, nápoje, brambůrky)… opravdu je k životu tak nutně potřebujete?
  • Všechny letáky si můžete přinejhorším vždy otevřít jen online

Akční letáky

Každým rozhodnutím o nákupu tvoříte poptávku, a tím pádem dáváte i velkým firmám zelenou, že v tom mají pokračovat (oni na to reagují nabídkou). Pokud budete kupovat okurky zabalené v “kondomu”, nepřestanou je do něj nikdy balit! A tak je to se vším. Tomu, co kupujeme a nosíme si domů, dáváme najevo naši podporu.

Přečtěte si na toto téma parádní článek od Tomáše HajzleraTADY. Co se týče jen letáku natočil na toto téma i video, ke zhlédnutí TADY.

Jak se tedy doopravdy letáků zbavit?

Dejte si na schránku zprávu o tom, že už je dostávat nechcete. Že zprávu na schránce máte, ale přesto vám ji hodní roznašeči v dobré víře stále plní? Zkuste změnit text ve zprávě. Místo klasického “STOP reklamě”, použijte: “Do naší schránky patří jen pohledy a dopisy. Děkujeme, že nám do ní nic jiného nevkládáte.”

A co ňůsletry?

Zero Waste nemusí být nutně jen o tom hmatatelném odpadu. V bodě nevyžádané pošty, se zkuste odhlásit od všech ňůsletrů, které vám nepřináší radost nebo je už delší dobu neotevíráte. V každém takovém mailu byste správně měli najít tlačítko na odhlášení. Jeden klik a máte do budoucna práznou schránku. Ikdyž se do složky “hromadná” dívat nemusíte, nebylo by příjemnější vědět, že vás tam nic otravovat nebude? A ten zbytek si s nadšením přečtete třeba u kafíčka. Neuniknout vám články z vašich oblíbených blogů, recepty nebo doplňte sami… :)

Jak jste na tom s letáky a newslettry teď? Otravují vám život nebo už je máte vyřešené?

Krásnou neděli přeje

Marti

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] Letáky a nevyžádaná pošta – nejenom ta offline […]