10 jarních tipů pro krásnější domov

Sepsala jsem pro vás mých oblíbených 10 jarních tipů, které vám pomůžou osvěžit váš domov a udělat ho krásnějším. Jaro už nebude jen za okny, ale i u vás doma v obýváku.

1.) DIY osvěžovač vzduchu

Vůně jsou nedílnou součástí každého domova. Tady je můj rychlý a oblíbený recept na osvěžovač vzduchu, který zažene pachy po vaření i parádně osvěží byt předtím, než dorazí návštěva.

Do skleněného spreje nebo takového, který doma najdete a znovu ho využijete, nalijte destilovanou vodu a přidejte pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Před každým použitím stačí protřepat a rozstříkat po pokoji.

2.) Čepice a šály pryč z chodby

Schovejte zimní čepice, rukavice a šály, na řadu přichází šátky a pro jistotu i ty deštníky.

3.) Výlet do čistírny

Kabáty odneste po zimě do čistírny, aby o ně bylo hezky postaráno a byly připraveny na další zimu.

4.) Chystáte se umýt okna?

Sluníčko se k vám domů snadněji dostane přes čistá okna. Lehce si se zimní špínou poradí teplá voda s octem. Pro krásnější lesk použijte kouzelné hadříky, třeba ty, co máme vyzkoušené my v našem eshopu.

5.) Domácí aviváž

Stejnou vůni jakou jste si namíchali pro osvěžovač vzduchu můžete přenést i na záclony. Vyperte je v sodě na praní s nastrouhaným mýdlem a místo kupované aviváže vyzkoušejte domácí aviváž. Do přihrádky na aviváž dejte 2 lžíce octa + pár kapek esenciálního oleje. Záclona bude krásně čistá, voňavá a díky octu nebude vůbec elektrizovat.

6.) Jaro i na gauči

Polštářky na pohovce se zimním motivem převlékněte do jarních a svěžích kabátků.

7.) Pro milovníky květin

Natrhejte na procházce šeříky a dejte si je do vázy na stůl nebo si na farmářském trhu kupte čerstvé tulipány, pokud nemáte tu nádheru na vaší zahrádce.

8.) Kontrola spíže

Projděte zásoby ve spíži a ty prošlé dejte pryč. To samé vyzkoušejte i v koupelně s kosmetikou.

9.) Další krok k zero waste domácnosti

Nákupy do vlastních látkových pytlíčků už máte zvládnuté? A co třeba výroba něčeho, na co jste si zatím netroufali? Vyzkoušejte náš recept na výborné domácí oříškové máslo.

10.) Nezapomeňte ani na sebe

Po pročištění domova nezapomeňte ani na sebe. Jarní smoothie v kombinaci jablka, hrušky a čerstvě natrhané mladé kopřivy, která právě teď roste, vám udělají jedině dobře. :)

Užívejte si jarních paprsků a pokud máte nějaký váš osvědčený jarní tip, tak mi ho pisněte dolů do komentářů.

Krásné jaro přeje
Marti

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře
  1. Marketa napsal:

    Co se květin týče, je dobré vyzkoušet i nějaké co odpuzují komáry, čímž bude mít květina hned dvoje využití :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.