7 projektů, které potěšily na Festivalu Evolution

Jarní akce s názvem Festival Evolution, která si dala za úkol informovat návštěvníky o novinkách týkajících se zdravého životního stylu, zavítala do pražských Holešovic již po třinácté. Ze všech koutů Česka se sjelo nespočet vystavovatelů a přednášejících, aby informovali své potenciální zákazníky o produktech, které jim změní život. A co zero waste?

Pro milovníky bezobalového života to rozhodně nebyla procházka růžovým sadem… Pro příště se však můžeme poučit. Co s sebou? Krabičku na jídlo, vlastního panáka na ochutnávky všeho druhu, a hlavně cestovní hrnek na kávu, čaj a fresh džusy. A kovové brčko. Ochutnávek bylo totiž dost.

Překvapení připravila firma, která prodává přírodní kartáčky z větvičky Salvadory perské, jménem Yoni. U stánku měli košíček s nápisem: “Naše EET účtenky jsou recyklovatelné!” A tak u mě docela zabodovali. Škoda jen, že jejich přírodní kartáčky musí být zabalené v igelitovém pytlíčku, jinak by se znehodnotily.

Česká firma Tierra Verde, která vyrábí eko-drogerii, letos poprvé umožnila zákazníkům nakoupit jejich produkty do vlastních lahviček. Bravo! Eshop Ekonákup nabádal k zpracování bioodpadu. Stánek Kokozy, jako vždy, potěšil nejvíc. Zelenal se bylinkami a pracovníci Kokozy dávali rady jak kompostovat!

Pobavil mě také Cyklo Bar, ve kterém bylo možné, si šlápnutím do pedálů umixovat nápoj. Příjemně překvapila i firma Mlékovky, která vyrábí dokonale přírodní barvy z mléka, které jsou vodou ředitelné. Z koncentrátu v malé krabičce si tak namícháte litry barvy. Prozatím jsou k prodeji v plastovém obalu. Zaujala mě i firma Elektrárny pro život, která poskytuje technologie a rady pro výrobu vlastní energie. Firma Živá voda zase nabízí přístroj pro čištění vody, který se může hodit lidem, kteří nemají kvalitní vodu z kohoutku.

Bohužel, zdravých eko produktů v nerecyklovatelných obalech bylo i pro tentokrát dost. Příští festival se bude konat, letos poprvé, i na podzim! Kdo zmeškal ten jarní, může s batůžkem s potřebnýma proprietama vyrazit za půl roku.

PS: Já jsem si z festivalu odnesla rostlinku banánovníku od Kokozy! Ač v plastovém květináčku, udělala mi fakt radost :-)

Byli jste na Festivalu a něco vás zaujalo? Napiště nám!

Majda

Fotky: Úvodní od Kokoza a dále vlastní

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.