Čekáme malého Belgičánka

Celou dobu, co Love Your Home tvořím, vás beru jako takovou rozšířenou rodinu. A proto mám velkou radost, že s vámi můžu sdílet i tuhle krásnou zprávu. Novinka to pro nás už nějakou chvíli není, přesněji řečeno šestý měsíc. :)… Tutlali jsme to s Adrim pěkně dlouho, my víme!

Bříško ale roste a i když zpoza počítače by šlo možná zatajit ještě dlouho, myslíme, že už přišel ten správný čas, říct o něm i vám.

Na přelomu března a dubna se nám narodí malý Belgičánek. Jméno ještě nemáme a zatím mu říkáme mini Destexhe (Adriho příjmení a moje už brzo taky :)).

Máme z něj ohromnou radost a nemůžeme se dočkat, až už tady bude s námi. Je to náš malý zázrak a někdy nám přijde neskutečné, že budeme rodiče.

Kamarádi se nás už vyptávají, jak to máme vymyšlené s domácností bez odpadu a ať se taky připravíme na to, že nám dům zaplaví miliarda věcí. Na to se vždycky jenom usmějeme a zatím jsme v klidu. Pročítala jsem už pár blogů a byla jsem zděšená, co všechno se dá pro dítě pořídit, jak se z dětí a dětských věcí stal pořádný business a pak si říkám, opravdu to to malé potřebuje?

My jsme se s Adrim shodli, že si hodláme udržet náš pohodlný minimalismus. Uvidíme, jak se nám to povede! Až to bude aktuální, tak vám napíšu nějaký update, jak si stojíme :D Jak jste to měli doma s příchodem dětí vy?

Těhotenství rozhodně není ukázkovým příkladem, kdy by byla naše domácnost bez odpadu (chutě jsou sviňa že? :)). Za to se ale náš život naplnil štěstím a radostí, pro nás tím nejdůležitějším ♥.

S láskou

Marti + 1

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře
 1. Alena napsal:

  Gratuluji! No když pořídíš spoustu věci z druhé ruky a budeš používat latkovky tak je to krásné mateřství bez zbytečného odpadu 😊

 2. Šárka Nešporová napsal:

  Taky ze srdce gratuluju! Jako matka tří dětí radím, omezit přísun „nezbytností“ a nevyžádané dárky. Plánovat, udělat si seznam, když vám chce někdo něco dát, tak si fakt říct. Není od věci vyzpovídat víc zkušenějších mamin a zjistit, co je opravdu potřeba. Ad plínky – nejlepší plína je ŽÁDNÁ plína – viz bezplenková komunikační metoda. Možná bych se mohla i překonat a napsat seznam našich nezbytností. Určitě by tam byl 1. dobrý šátek na nošení a nosicí bunda (ta se vyplatí hlavně v zimě a pak se dá velmi snadno prodat), 2. sada oblečení z merino vlny – bodíčko, kukla na hlavičku, punčošky (krásně to hřeje a mimi se nepotí, do chladnějšího počasí ideální), 3. užili jsme půjčený koš na spaní, dá se stěhovat po bytě kam potřebuješ … a v noci spaly všechny děti s náma v posteli :) A pak taky dobrý čaj a teplé ponožky pro maminku a krásně si to užít :) V jednom výzkumu prý náročnost mateřství srovnávají s prací leteckého dispečera. Posílám Vám hodně pozitivních myšlenek a těším se na příspěvky o organizaci domácnosti s dětma!

  • Marti napsal:

   Díky moc za tipy Šárko :) K bezplenkovce jsem si zatím pořídila knížku „Bez plenky“, tak jsem na ni zvědavá. Ale pevně věřím, že to bude na podobných principech stejně jako volná mensturace, takže bychom to taky mohli zvládnout. :) Z Belgie zdraví budoucí letecký dispečer :D

 3. Júlia Suchá napsal:

  Gratuluji k malému zázraku, taky mám jeden v bříšku a za několik dnů by měl být tady :) Na začátku jsme si s manželem vytiskli seznam věcí pro miminko a víc než polovinu nekompromisně vyškrtali. Pořídili jsme látkový pleny (ty jsme dostaly od rodiny darem:)), šátek, nosič, oblečko z druhý ruky a vyškrtali jsme postýlku a vše kolem postýlky (malý bude spinkat s námi), chůvičky, monitory, odsávačky, různé lehátka, ohrádky a jiné vychytávky … Největší hrůzu mám z toho, že děti mají pořád jiný „dopravní prostředek“, ale natrefila jsem na supr věc do budoucna – rostoucí kolo LittleBig, které vydrží několik let :) Hodně zdraví v těhotenství přeji, je to skutečně magické období v životě ženy :) Užívej:)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.