Naše roční Zero Waste cesta

Zero waste je boží a hlavně trvale udržitelný životní styl, který potřebuje v Česku malinko nakopnout. Aby se o něm dozvědělo co nejvíc lidí, co nejvíc lidi ho vyzkoušelo, ale hlavně aby u něj co nejvíc lidí už zůstalo. Každý malý krok se počítá!

Zero Waste neboli produkování co nejméně odpadu v zahraničí nejvíc proslavila Bea Johnson, která se 4 členou rodinnou produkuje jen minimum odpadu. My s Adrim tvrdíme, že se takovýmto životním stylem dá žít kdekoliv na světě i u nás v České republice.

Adri Marti

Hodně věcí jsme už u nás doma zavedli, něco nám funguje víc a něco míň. Rozhodli jsme se, že tu naši cestu budeme mapovat a pokud budete chtít, můžete se přidat taky :).

Pustit se do všeho najednou, by ale nebyl nejlepší nápad. Začínali jsme s tím, co nám přišlo nejvíc sympatické a nebo s tím, s čím jsme už měli nějaké zkušenosti. Pro mapování naší cesty jsme vymysleli, že se každý měsíc budeme zabývat 1 tématem, jednou oblastí. Dáme dohromady tipy, různá řešení, alternativy a recepty, které můžete u vás doma vyzkoušet. Ukážeme vám, jak to děláme my, jak to funguje u nás doma, ale zároveň netvrdíme, že to musíte zkopírovat do posledního detailu. Fantazii se meze nekladou a originalita se cení ještě víc. :)

 

Na jaká témata se můžete těšit?

Jak se k nám můžete připojit?

  • Vyzkoušejte doma co nejvíc tipů a rad, vyberte si to, co vám bude fungovat, co vás bude bavit a přinášet radost
  • Sdílejte vaše postřehy, ptejte se, přineste toto téma mezi vaše přátele a nebuďte v tom sami
  • Dokumentujte, pište, foťte a sdílejte dál
  • Lajkujte stránku Love Your Home na Facebooku, aby vám neunikly žádné novinky
  • Na Instagramu používejte hastagy: #LoveYourHomeCz a #ZeroWasteCesta

Máte jakékoliv otázky? Šup sem s nimi do komentářů nebo mně na mail: martina@loveyourhome.cz

Mějte se báječně, nekupujte odpad a pojďte do toho s námi

Marti & Adri

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře
  1. Pája napsal:

    Nevím, na jaké téma se těším víc. :) Asi se pak tím inspiruji v praxi. :)

    welcometowonderland.cz

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.