Už čtvrtý rok s Love Your Home (1. část)

Wow ten čas vážně neuvěřitelně letí. Co začínalo jako můj velký koníček, se postupně proměnilo v milovaný projekt, o kterém se mi nejednou zdálo i ve spaní. Sepsala jsem, co už máme za sebou a moc ráda se o to s vámi podělím, protože vy jste toho nedílnou součástí. ♥

Pusťte se s chutí do čtení. Doufám, že vám můj článek, náš příběh, vykouzlí úsměv na tváři stejně jako mně. Je na pokračování, to abych vás pár dnů mohla napínat. :) Po dopsání se culím od ucha k uchu. Už čtvrtým rokem…

Organizování domácnosti a minimalismus

Celý projekt Love Your Home jsem založila s myšlenkou zaměřenou na organizování domácnosti a předávání praktických rad o minimalismu ostatním. Workshopy u kávy a čaje u nás doma na gauči se stejně naladěnými holkami, ženami a i pár odvážlivců z řad pánů, kteří chtějí mít doma útulno a cítit se skvěle, byly inspirující pro všechny.

Minimalismus, kterému jsem naprosto propadla, začal u nás doma postupně při každém odjezdu do zahraničí na delší dobu, kdy jsem se zbavovala věcí, které jsme už nepotřebovali. A po příjezdu samozřejmě taky! Co nám celý rok nechybělo a netěšili jsme se na to, už teď doma nemáme. Aby se téma dostalo do širšího povědomí, napsala jsem v roce 2014 ebook – 7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova.

home

 

Zero Waste Lifestyle

Když jsme žili v Malajsii (2014/2015) a měli možnost cestovat po okolí, tak jsme si víc než kdy dřív všímali odpadu kolem nás. Při potápění v Indonésii, i na sebe krásnějších korálových útesech, jsme se nestačili divit, kolik plastu kolem nás pořád plave. Největší problém nebyl v tom, že v chudých částech světa neexistuje systém svozu odpadu a jeho následná likvidace, ale zkrátka ten, že my lidi produkujeme příliš mnoho odpadu. Rozhodli jsme se, že s tím něco uděláme! A tak jsme začali.

pytlíky love your home

Když jsem narazila na stránky Zero Waste Home od Bei Johnson, byla jsem štěstím bez sebe! Někdo tomu dal jméno, koncept a sdílí dál, jak si to doma zařídit! Paráda! A tak naše cesta k Zero Waste oficiálně začala. Zkoušeli jsme, testovali, přizpůsobovali si u nás doma plno věcí na české prostředí a začalo to být vidět! Skvělý základ jsme už ale měli od našich rodičů a prarodičů – ať žije kompostování a domácí výroba všeho možného.

Domácnost bez odpadu nás chytla natolik, že nás provází do dneška. Dává mi velký smysl o ni mluvit a šířit tyto myšlenky dál. A pokračování na naší cestě si můžete přečíst už zítra. Nechám vás nahlídnout pod pokličku ještě víc.

Krásný den přeje

Marti

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.