Už čtvrtý rok s Love Your Home (3. část)

Tisíce pytlíků, kdo by to kdy řekl. Hlavně táta si myslel, že jsem nejvíc praštěná, protože to přece nikdo nebude nosit. :) Za první rok šití jsme jich s mamkou zmákly 1472 kousků a od doby, kdy se k nám přidala chráněná šicí dílna jsme toto číslo překonaly už minimálně 2x. Jo, taky tomu pořád nemůžu uvěřit.

Šití vlastních výrobků – podzim 2015

Všechno začalo do sebe zapadat. Když jsem hledala cesty, jak nastavit bez odpadu i tu naši domácnost, první a zásadní krok bylo začít nakupovat jinak. Nakupovat bez obalu a netahat si domů zbytečný odpad. K těmto nákupům jsem ale potřebovala patřičné vybavení – látkové pytlíky. S mamkou jsme nastartovaly náš šicí stroj a pustily se do prvních prototypů.

pytlíky love your home

Kámošky mě prosily o ušití stejných pytlíků i pro ně a na mých workshopech bylo vždy pár podpultových kousků fuč, než bys řekl švec. Přemluvila jsem mamku, že bychom je mohly začít vyrábět ve “VELKÉM”.  A tak jsme se do toho na podzim roku 2015 pustily. Pořídila jsem nový šicí stroj, nakoupila první látky, kilometry nití, šňůrek a mohly jsme začít…

Druhou srdcovkou, do které jsme se pustily, jsou naše bavlněné odličovací tampónky, které jsou i při cestování k nezaplacení. Stačí namočit, přidat třeba mandlový olej, odlíčit a vyprat mýdlem. Jednoduché, bez odpadu a zbytečného plýtvání.

látkové odličovací tampónky

Spolupráce s chráněnou dílnou – léto 2016

Po roce pytlíkování, nám to trošku začalo přerůstat přes hlavu. Šily jsme jenom, když jsem se ukázala ve Zlíně, a to nebylo tak často, abychom na to s mamkou stačily samy. A tak jsem oslovila zlínskou chráněnou dílnou a modlila se, aby neřekli ne. Už po první schůzce tam, jsem věděla, že jsou to naše spřízněné duše a že to klapne. Od léta 2016 pro nás šijí pytlíčky na ovoce a zeleninu z BIO bavlny a certifikací GOTS. Holky v dílně mají zlaté české ručičky a jsou neskutečně pečlivé. Pro mě jsou pytlíčky od nich prostě kouzelné.

lyh-pytlici-male-logo-lyh-07

Otevření eshopu – podzim 2015

Lehké pytlíky na ovoce a zeleninu, na nákupy bez obalu – třeba na oříšky, čaje, luštěniny, sušenky, vánoční pytlíky na dárečky, pytlíky na organizování kabelek, na cestování, na … zkrátka na cokoliv co vás napadne a chtěli byste si dát do látkového pytlíku raději než do plastového, můžete pořídit u nás na eshopu.

Kromě šití látkových pytlíků jsem zařídila dodavatele i pro další skvělé vychytávky jakými jsou kompostovatelné zubní kartáčky nebo mikrohadříky na úklid.

bambusový zubní kartáček loveyourhome.cz

Naší vizí není přeprodávat jen tak nějaké věci a nebo prodávat tak moc, aby nás to stresovalo že měsíc od měsíce nerosteme. Na eshopu nabízíme jenom věci, které vám pomůžou k přechodu na domácnost bez odpadu. Věci, které sami používáme, jsou kvalitní a vydrží vám roky, když se o ně hezky staráte.

Podle některých jsme blázni, protože takto to přece nemůže fungovat. Já si to ale nemyslím. Prací pro eshop jsem se toho už neskutečně moc naučila, dáváme práci chráněné dílně a celkově nám to takto dává smysl.

Nepoužíváme žádné agresivní marketingové triky, nenabízíme slevy a přesto si nás vždycky najdou ti správní lidé, kteří naše výrobky ocení. Těší mě, že můžeme dělat lidem radost. Růčo psané lístečky ke každé objednávce, ekologická papírová páska a drobnosti, se kterými jsem si vyhrála, zákazníci moc chválí. Vždycky si představuju, jak někdo náš balíček najde ve schránce a pak ho otevírá a přitom se určitě usmívá.

Úsměv posílám i teď vám, mějte prima den!

Marti

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře
  1. Magdalena napsal:

    Jéé,ted jsem si uvědomila,c že při víkendovém minimalizování mi prošla rukou i krabička z vašeho eshopu – objednávala jsem si tuhý šampon Ponio – a ten vzkaz tam byl a fakt jsem se při rozbalení usmívala, bylo to milý:-)a ted při recyklování jsem se usmívala znovu:-))Tak vám dál držím palce:-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.