Vánoční výzdoba bytu s nádechem přírody

Zima může být moc krásným obdobím roku. Na jedné straně nám mrznou tváře a končetiny, na té druhé straně si zase můžeme užít teplé nápoje a výhled do zasněžené krajiny. Asi s námi budete souhlasit, že zima je čas, kdy se z venku nejraději vracíme domů. Je tam teplo, o příjemné světlo se postarají svíčky a my se s chutí balíme se do deky.

Pro tu správnou domácí atmosféru však každý rok musíme něco udělat. V předchozím článku jsme psaly, jak si efektivně uklidit byt. Dneska vám dáme pár tipů, jak si ho ozdobit. A jak jinak, než bez zbytečného odpadu.

Nepodléhejte trendům

kolaz_vyzdoba_ozdoby

Nejvíce odpadu vzniká ve chvíli, kdy se nám již nelíbí něco, co doma máme a vyměníme to přesto, že je to stále funkční. Přesně takto fungují nejnovější trendy – firmy se nás snaží přesvědčit o tom, že potřebujeme jejich nový produkt. A tak vzniká nejen obrovské množství odpadu, ale také znečištění planety z výroby. Snažte se vždy využít to, co již doma máte. Staré ozdoby můžete doplnit něčím novým a svěžím – třeba tím, co najdete v přírodě či sami doma vyrobíte. Ozdoby můžete taky vyměnit s rodinou nebo kamarádkami. Jeden rok máte stříbrnou vy, druhý rok směníte za červenou od sousedky. Vyzkoušejte to, výhodné pro obě strany. :)

Nejlepší inspirací je příroda

kolaz_popcorn

Pokud nevíte, jaký kabátek by si váš byt mohl letos obléknout, vyražte do přírody. Jistě tam najdete spoustu nápadů a předmětů, které vám s tím pomohou. Naprostou klasikou jsou šišky a šípky, kterými můžete ozdobit vánoční větvičku. Sušená kolečka pomerančů a jablíček jí zase příjemně rozsvítí. Oprášit také můžete tradici vystřihování hvězd, které můžete tentokrát udělat z tvrdého papíru a na okno pověsit na niti. Na větvičce může zajímavě vypadat netradiční řetěz z navlečeného popcornu.

Dokonalost je v jednoduchosti

kolaz_vyzdoba_mistnost

Přeplácat si byt všemožnými santy a skřítky, třpytivými blejskátky a blbůstkami umí každý. Vyzdobte si byt s rozmyslem. Nebojte se třeba nechat větvičky ve váze jen tak, jak je příroda stvořila. Vyberte si pár motivů, které se vám líbí, a použijte je v různých částech bytu.

Domácí výroba je nade vše

kolaz_vyzdoba_vence

Přírodní motivy výzdoby můžete doplnit ozdobami, které si sami vyrobíte třeba z nejedlého těsta. Recept najdete například zde. Ozdoby můžete vyrobit třeba ze starých not či knih. Dobře posloužit mohou také korky od vína a skořice, či jiné koření. Nebojte se využít zavařovací sklenice a vyrobit z nich originální svítilny.

Každá z nás má o Vánocích a jejich pravé atmosféře jiné představy, a proto se těšíme třeba i na vaše tipy a fotky!

Pěkný advent přejí

Majda & Marti

Marti je zakladatelkou projektu Love Your Home. Napsala vlastní ebook: 7 kroků, jak začít s organizováním domácnosti a taky české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Na tato témata vede workshopy a když je zrovna v ČR tak i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Baví ji minimalismus, miluje zjednodušování věcí a bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na