Poznejte nás blíž

Pomáháme vám uspořádat, zařídit a vést domácnost tak, abyste byli šťastní, odpočatí a měli čas na rodinu.

Posledních pár let vnímám kolem sebe, že s čím dál tím rychlejším tempem našich životů se z našich domovů vytrácí pohoda a běžné starosti přerůstají přes hlavu. Chvilky, kdy si zasednete ke knížce nebo s láskou upečete bábovku, nemusí být jen vzácností. Jen je k tomu potřeba si nastavit určitý systém v domácnosti a pak můžete pohodu zažívat kdykoliv si budete přát.

S projektem Love Your Home vás chci inspirovat k tomu, že každá domácnost může fungovat i bez stresu a hlavně udržitelně ve všech ohledech (žádná špatná chemie, zbytečná produkce odpadu nebo plýtvání…).

S mými kluky (manželem a synem) bydlíme v Belgii. Láska k České republice a hlavně psaní v českém jazyce by mi ale chybělo. Je úžasné, že díky internetu můžeme i na dálku zůstat ve spojení, i když bydlím tisícovku kilometrů daleko od vás.

Nápady pro udržitelnou domácnost, její organizování, témata článků i koncepty připravovaných projektů se rodí právě tady - v jedné malé ale stylové belgické vesničce, která nás svou atmosférou inspiruje k pomalejšímu a vědomému životu.

Mám velké štěstí na skvělý tým, se kterým se báječně doplňujeme. Po mém přestěhování do Belgie maminka převzala celý chod eshopu. Díky ní vím, že jsou vaše objednávky v těch nejlepších rukou. Teta Jaruška háčkuje o sto šest, aby byly odličovací tampónky neustále k dispozici. A můj milovaný manžel mě zase nikdy nenechá ve štychu s excelem “aby to jakože samo počítalo” :)

Usínat s pocitem, že náš projekt má smysl a přináší lidem radost je zkrátka moc fajn a já vám moc děkuju, že jste toho součástí.

Martina Destexhe (Kročilová)

zakladatelka projektu

Líbí se vám Love Your Home a chcete sledovat  naši další cestu?

Zhruba 1x za měsíc nebo dva posíláme ty největší novinky emailem.

To si nenechám ujít

Za každým workshopem, ušitým pytlíčkem nebo napsaným článkem se někdo skrývá.

Martina Destexhe - zakladatelka projektu

Marti je podporovatelka projektů, které mají smysl a přesah, hlavně se zaměřením na ekologii a předcházení vzniku odpadu. Napsala české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu (vyšlo 2016, Peoplecomm). V roce 2014 založila projekt Love Your Home. Už 3. rokem vede workshopy o organizování domácnosti a zero waste. Na toto téma i přednáší.

Marti vystudovala podnikovou ekonomiku a principy z managementu se snaží přenášet i do zdánlivě vzdáleného tématu jakým je domácnost. Miluje minimalismus, zjednodušování věcí a pravou nefalšovanou bábovku od maminky. Všechno, co ve svém životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři.

Ludmila "Lu" Kročilová - hlavní lady našeho eshopu

Lu pochází ze Zlína a žije ve spokojeném manželství s Petrem už více jak 40 let . Ráda se stará o rodinu a o domácnost. Skleník jí dává zabrat, ale kečup z domácích rajčátek od ní je stejně ten nejlepší. Miluje dobré víno, luštění křížovek a hraní společenských her se svými dětmi i vnoučaty.

Pro projekt Love Your Home zúročila svou dlouholetou praxi v šití a vyrábí krásné a praktické látkové pytlíky na nákupy bez obalu, na organizování věcí a cestování. Stará se o chod eshopu a logistiku naší výroby v chráněné dílně. Jejímu oku neunikne žádná chyba, a tak se stala vrchní korekturkou našeho blogu. :) Myšlenka domácnosti bez odpadu ji nadchla a pomalu začíná realizovat změny i ve své domácnosti. Aktuálně například vyrábí šlehané krémy a přechází na přírodní šampóny.

Další pomocníci, bez kterých by to nešlo...

Patří jim velikánské děkuju!

Chráněná šicí dílna v Uherském Hradišti

Naši andělé, kteří mají zlaté české ručičky a vyrábí ty nej nej nej pytlíčky.

Adri a Petr

Naše drahé polovičky, které vždy pomůžou s tím, co je potřeba. ♥ Od vyzvednutí balíků na poště, tvorbě nástřihového plánu, nakoupení v Bez obalu až po užitečnou kritickou zpětnou vazbu.

Jarmila Wernerová

Teta Jaruška :), háčkuje pro nás odličovací tampónky.

Nikola Bruncová

Zachycuje pro nás krásné momenty, na její fotky se můžete podívat tady.

Majda Hronová

V roce 2017 byla lektorkou workshopů Zero Waste domácnost.